30 kwietnia 2026 roku, społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisanicy obchodziła Święto Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z okazji wyżej wymienionych świąt majowych, w szkole odbył się uroczysty apel, który zainagurowany został przez wystąpienie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Po krótkim przemówieniu pana dyrektora, nastąpiła główna część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IV i V, pod opieką p. Anety Wiśniewskiej. Świąteczne występy uwieńczyła okolicznościowa prezentacja multimedialna przygotowana przez uczennice klasy VIII pod opieką nauczycielki historii – p. Krystyny Organek. Natomiast oprawę muzyczną niniejszych występów stanowiły pieśni patriotyczne: „Polska flaga” oraz „Wiwat 3 maj!” – przygotowane przez uczennice klasy IV, VI i VIII przygotowane pod czujnym okiem p. Violetty Gryżewskiej, nauczycielki muzyki w naszej szkole.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w przygotowaniach do niniejszego wydarzenia.
Opracowała: Aneta Wiśniewska












