Statio Młodzieży Kongresu Eucharystycznego

Uczniowie z SP Pisanica po raz drugi uczestniczyli w Diecezjalnych Dniach Młodzieży. W tym roku Statio Młodzieży Kongresu Eucharystycznego rozpoczęło się na Placu św. Jana Pawła II w Ełku pod hasłem „ Ja Jestem z Wami”.

Na początku nastąpiło zawiązanie wspólnoty pośród zgromadzonej młodzieży. Część ewangelizacyjną otworzył duet „ Wyrwani z Niewoli” zajmujący się działalnością profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży.

Wymarsz z Placu św. Jana Pawła II nastąpił po adoracji Najświętszego Sakramentu. Nasi uczniowie zostali wybrani do niesienia Krzyża ulicami Ełku do Kościoła pw. Ducha Świętego w Ełku, gdzie wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył Jego Ekscelencja bp Jerzy Mazur.

Statio Młodzieży Kongresu Eucharystycznego zakończyło się wspólną agapą, a zgromadziło ponad 2000 młodych osób. ❤️

Opracowała: Arleta Gutowska

Skip to content