Strona Główna · Sport szkolny · Dokumenty szkolne · Plan lekcji · Artykuły · Linki · Download Lipiec 11 2020 09:20:11
Nawigacja
Strona Główna
Rok dla Niepodległej
Młodzi aktywni
Galeria zdjęciowa
Patron szkół
Sport szkolny
Rekrutacja
Projekt edukacyjny
Egzaminy i sprawdziany
Stołówka szkolna
Sześciolatek w szkole
Dokumenty szkolne
Plan lekcji
Artykuły
Historia miejscowości
Linki
Mały Samorząd Uczniowski
Kadra nauczycielska
Download
Filmy
Patrz i zmieniaj
Pomóżmy

Tutaj znajdziesz pomoc


Telefony zaufania:


Niebieska linia - 801120002

Młodzieżowy telefon zaufania - 116111


Ogólnopolski Telefon Zaufania - Narkotyki-Narkomania:

801199990

Poczta elektroniczna:

Psycholog z PPP w Ełku

Kalendarz
Lipiec 2020
Nd Pn Wt r Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
May Samorzd Uczniowski
Untitled Document

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2007/2008

W tym roku w naszej szkole po raz pierwszy rozpoczął swoją działalność Mały Samorząd Uczniowski.
Jest to organizacja powołana przez uczniów, dla uczniów i złożoną z uczniów.Reprezentuje całą społeczność uczniowską z klas I-III. Opiekunem MSU jest nauczycielka  kształcenia zintegrowanego p.Violetta Gryżewska.
W listopadzie MSU zorganizował andrzejki połączone z wróżbami, konkursami oraz dyskoteką dla klas O-III. Dzieci bawiły się świetnie. W grudniu MSU postanowił zorganizować akcję niesienia pomocy potrzebującym „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Akcja ta miała na celu zebranie zabawek , książek, bajek DVD, gier planszowych , a nawet ubrań. To wszystko zostało przekazane do Caritasu Diecezji Ełckiej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przyłączyły się do tej akcji. Odbył się również konkurs plastyczny „ Portret Świętego Mikołaja”. Wpłynęła bardzo duża ilość prac. Niektóre z nich można było oglądać na wystawie zorganizowanej przez MSU. Nagrody zostały wręczone na apelu szkolnym. W kwietniu MSU zorganizował akcję „Sprzątanie Ziemi” dla klas kształcenia zintegrowanego. Były to konkursy i zabawy na wesoło. Każda klasa wykonała plakat o tematyce ekologicznej. Na zakończenie tego dnia udaliśmy się wszyscy by sprzątnąć wyznaczone rejony. Wraz z nadchodzącą wiosną MSU zorganizował konkurs literacki i plastyczny „ Uroki Wiosny”. Wpłynęły piękne prace plastyczne i literackie. Wszystkie prace zostały nagrodzone. W czerwcu dzieci miały możliwość wyjazdu na wycieczkę do Białegostoku do Fikolandu, Mini ZOO organizowaną przez p. Violettę Gryżewską. Zdjcia w galeriiUntitled Document

 

MAŁY SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2008/2009

20 września MSU zorganizował dla klas 0-III Sprzątanie Świata” pod hasłem Posprzątajmy nasze lasy”. Uczniowie zostali zapoznani z problemami przyrodniczymi naszego środowiska. Każda klasa wykonała prace plastyczne „ Zwierzęta leśne”. Wspólnie wykonaliśmy makietę lasu. Dzieci układały hasła o tematyce leśnej.
Następnie na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami. Na zakończenie tego dnia wszyscy ruszyli na sprzątanie wyznaczonego terenu. Podsumowaniem tego dnia była wystawiona makieta i prace dzieci, które można było obejrze.
Mały Samorząd Uczniowski po raz pierwszy włączył się w tym roku szkolnym do akcji „Góra Grosza”, która trwała od 27 listopada do 5 grudnia 2008r. Wspólnie z Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nazbieraliśmy niezłą sumę. Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Towarzystwo Nasz Dom.
W listopadzie MSU zorganizował andrzejki połączone z wróżbami, konkursami oraz dyskoteką dla klas O-III. Dzieci bawiły się świetnie. W grudniu MSU już po raz drugi zorganizował akcję niesienia pomocy potrzebującym „ I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Akcja ta miała na celu zebranie zabawek , książek, bajek DVD, gier planszowych , a nawet ubrań. To wszystko zostało przekazane do Caritasu Diecezji Ełckiej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przyłączyły się do tej akcji.
 Mały Samorząd Uczniowski przedstawił dla klas I-III inscenizacje pt. „ Idzie Zima” przygotowaną przez opiekuna MSU p.Violettę Gryżewską.
 Odbył się również konkurs plastyczny „ Podróż Świętego Mikołaja. Celem tego konkursu było przybliżenie dzieciom historii postaci Świętego Mikołaja, zapoznanie dzieci z tradycją świąteczną, jak również rozwijanie wrażliwości estetycznej i twórczej wyobraźni.  Najpiękniejsze prace plastyczne zostały nagrodzone na apelu szkolnym. Zorganizowaliśmy również KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH. Kartki wykonały dzieci z pomocą opiekuna MSU. Sprzeda kartek cieszyła się wielkim powodzeniem.
MSU wziął również udział w „ Jasełkach”, które zostały wystawione na apelu świątecznym. W styczniu MSU zorganizował BAL PRZEBIERAŃCÓW połączony z choinką szkolną zobacz zdjęcia.

 

Opracowała Violetta Gryżewska

 

 

 

 

 

 

 

Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoZapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Linkownia
Platforma

Biuletyn

Projekt

Modzi

kontrola